George R.R Martin - Jää ja tule laul

Raamatutest. Fantaasia raamatutest.

Moderator: Taltsutajad

Postby Amarie » Sunday, 11. May 2008, 18:48

karl wrote:Kuningate heitlusest esimene pool loetud.Keegi oskab öelda millal teine osa välja tuleb , kas sellel aastal on lootust seda lugeda

"Troonide mängu" esimene pool ilmus 2006 aasta lõpus, teine pool (kui ma ei eksi) eelmise aasta mais või juunis - ilmad olid siis juba ilusad =P
Kui Varrak sarnast mustrit (ehk siis umbes pooleaastased vahed), kavatseb jätkata, siis ehk sügise jooksul või jõuluks tuleb teine pool "Kuningate heitlusest" ka ära.
Aga eks tegelikult ei tea keegi. Oleneb täiesti, kui kaugel tõlkija tõlkimisega on jne.

Võib-olla Sprot paneb oma maagilised e-mailid teele jälle, ja küsib, umb-kaudu millal võiks ootama hakata (sest esialgu võib kindlasti asja rahulikult võtta) ;)

Muide, see, et raamatute ilmumise vahel on nii pikk aeg, on see üks ja ainus, aga see-eest suur miinus mu jaoks raamatu poolitamisel. Iseenesest on väikest raamatut mugavam lugeda, aga nad võiksid ilmuda sama-aegselt või kõige rohkem kahe-kolme kuulise vahega.
"Me ei ole alati need, kellena me näime, ning peaegu kunagi ei ole me need, kellena me end unistustes näeme" - Peter S. Beagle "Viimane ükssarvik"
Amarie

Postby Sprot » Sunday, 11. May 2008, 20:23

Maagilisest emailist ei ole vist kasu. Eelmisele igatahes ei vastatud kahjuks. :S Äki peaks Kivistiku enda emaili kuskilt hankima.

Aga ostsin ka lõppeks "Kuningate heitluse" ära. Pole veel lugema hakanud.
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby karl » Sunday, 11. May 2008, 21:17

Kui esimene raamatu pool on ilmunud siis võiks nagu öelda millal teine pool ka tuleb :D .
karl

Postby karl » Monday, 12. May 2008, 18:27

Muideks mis arvate kes selle osa lõppuks kõige tugevam on westeroses.Starkidel paistab rasked ajad ees olevad , kuna põhjas toimub misksit kahtlast ja ka raudsaarlased kavatsevad neid rünnata.
karl

Postby Lord Sidious » Monday, 12. May 2008, 18:57

Kuule sa ära rohkem spoilerda eks? Mõnel äkki veel pole raamat loetud :roll:
Are you threatening me Master Jedi?
Lord Sidious

Postby Sprot » Tuesday, 20. May 2008, 08:08

See vist on nii "Liikuvate piltide" teema aga..
http://www.variety.com/article/VR111795 ... id=14&cs=1
Ehk siis Martini saagat hakaakse tegema teleserjaaliks. 1 raamat 1 hooaeg.

Kõlab hästi.
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby Telcontar » Tuesday, 27. May 2008, 17:46

Kui keegi veel ei tea, siis:

http://varrak.ee/product/3118/
Telcontar
Klassijuhataja

Postby Galadriel Maria » Tuesday, 29. Jul 2008, 12:36

Sai just 2. osa läbi loetud.Tõsiselt hea raamat on.Mis siis,et verd ja reetmist on palju,ega meie enda maailm parem pole,või mis te arvate? :)
Kui Jumalat ei oleks, siis inimesed mõtleks ta välja.
Galadriel Maria

Postby Sprot » Friday, 19. Sep 2008, 07:52

Sain ka omadega nüüd niikaugele et kolmas eestikeelne on loetud. Ütleme nii et kogu tegevus lõppes liiga järsult raamatu lõpuga. Tahan veel!!

Lahtisi otsi jäi hulgim kuigi nii mõnigi esimese raamatu liin sai endale seletuse. Aga ütleme nii, seda raamatut tuleb kohati lugeda ridade vahelt. Vihjeid on väga palju sündmustele.

Loodan et nüüd lähiajal (hiljemalt jõuludeks ehk?) tuleb ka teise osa viimane raamat (eestikeelne neljas).
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Re: George R.R Martin - Jää ja tule laul

Postby Galadriel Maria » Tuesday, 14. Apr 2009, 16:10

Kas kellelgi on õrna aimu millal ilmub eestikeelne "Kuningate heitlus" niiöelda teine pool.Tahaks juba väga lugeda seda.Kas see sari muidu inglikeelsena on ka eestis müügil?
Galadriel Maria

Postby Sprot » Wednesday, 15. Apr 2009, 07:51

Sari on inglise keelsena müügil eestis küll - tallinnas appollos oli viiimane kord kui ma vaatasin. Aga nagu ma siin Krista Kaera kirja ära tõin siis on lootust lähimate kuude jooksul seda raamatut lugeda.
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby Sprot » Friday, 04. Sep 2009, 09:02

Olen nüüd selle viimase, mis eestis avaldatud, läbi lugenud. Hea oli! Tekkinud on lemmik tegelased ning meeldivamad liinid. Martin suutis taas teha mitu kannapööret ning jätta kuni raamatu lõpuni mõned asjad väga õhku rippuma.

Nüüd tekib küsimus, et millal siis saab järgmist lugeda. Ma loodan, et selleks ei peaks jkälle aasta aega ootama et esimest POOLT sellest raamatust lugeda (torr torr torr). Mul vähemalt ton tunne, et kui jõuludeks pole ilmunud uut siis lähen inglise keelsetele üle.
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby Galadriel Maria » Thursday, 03. Dec 2009, 18:34

Loodan kah, et ei pea järgmist eestikeelset "poolt" aasta otsa ootama. Juba eestikeelset neljandat lugedes tekkis probleem, et paljud eelnevates osades olnud sündmused ja sisupöörded olid kogu selles "kohustusliku kirjanduse ja hea kirjanduse" segapudrus ununenud. :oops: Piinlik kohe.
Sari on vapustavalt hea ning võimas. OOtamatud pöörded ja sündmused lihtsalt ajavad ahhetama. Arvan, et jõuluvaheajal võtan kogu sarja uuesti käsile(siis tulevad ka tähtsamad sündmused, mida ilmselt siiani pole meenutanud, meelde).
Galadriel Maria

Re:

Postby GrimReaper » Monday, 11. Jan 2010, 17:01

GrimReaper wrote:Ostsin endale esimese raamatu. Inglise keeles. Arvamust veel ei oma.

Nüüd 3 raamatut hiljem oman väga kindlat arvamust. Fantastiline.
Loen inglise keeles, kuna leian et kõik kirjandus on originaal keeles parem. Hetkel läbi esimesed 2 raamatut ja alustasin 4daga, jättes kogemata 3 osa 2 raamatut vahelt ära. Ausalt öeldes läks umbes peatükk enne kui pihta sain sest 2 lõpp ja 4 algus tundusid olevat samas kohas :D

Kuna 3osa raamatud on müügil siis ajahetkel või teisel neid ka lugema asun.
Mu arvamus võib olla muutunud, kuid mitte fakt, et mul on õigus.
GrimReaper
Totude Taltsutaja

Postby Galadriel Maria » Friday, 29. Jan 2010, 23:09

Loen praegu teist korda eestikeelseid läbi. Asi läheb aina paremaks. Tegelaste rohkuse ja pideva ühest kohast teise hüppamise tõttu jääb esmakordsel lugemisel mõnigi asi segaseks. Teistkordsel lugemisel need segased kohad saavad selgeks ja teos muutub arusaadavamaks ning saab pöörata rohkem tähelepanu pisiasjadele.
Minu arvates on see kindlasti teos, mida tuleks mitu korda lugeda. See suurendab tema väärtust. :)
Kui Jumalat ei oleks, siis inimesed mõtleks ta välja.
Galadriel Maria

Postby jaak » Monday, 29. Aug 2011, 07:38

Kas Tantsu Lohedega on veel keegi läbi lugenud?
jaak

Postby Sprot » Monday, 29. Aug 2011, 08:13

Viimast raamatut siiski lugenud ei ole. Olen siiani ainult eestikeelset üritanud lugeda - aga võibolla tuleb sellest loobuda. No ei ilmu need üldse piisava kiirusega.
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Previous

Return to Raamatukogu