[Q] Quenya õpingud Tartus!

Üldine vestlus J.R.R.Tolkieni keelte teemal, (süva)arutlused grammatika üle. Erinevad tõlked ja projektid. Küsimused ja keeleõpe.

Moderator: Taltsutajad

[Q] Quenya õpingud Tartus!

Postby Tasariel » Tuesday, 11. Jan 2005, 23:04

Neljapäeval, 13. jaanuaril kell 17.00 Urus (Pargi 8 ) esimene Quenya õppetund. Kavas on sissejuhatus, häälikud ja rõhuasetus. Tulge kõik kohale!
"Tean ainult niipalju, et [elu] on ohtlik ja võib sind valusalt haavata. Aga sellest ei järeldu, et ta peaks olema tingimata tõsine."
Tasariel
Keegi teine

Postby Tasariel » Wednesday, 12. Jan 2005, 00:47

Ahjaa, selgus tõsiasi, et nende käest, kes pole a)kivitsõõrlased või b)mordorlased, küsitakse 50 eeku raha kuu kohta (kokkusaamine saab toimuma kord nädalas). Lihtsalt, et arusaamatusi vältida.
"Tean ainult niipalju, et [elu] on ohtlik ja võib sind valusalt haavata. Aga sellest ei järeldu, et ta peaks olema tingimata tõsine."
Tasariel
Keegi teine

Usinad keeleõppurid

Postby Elwing » Friday, 14. Jan 2005, 21:46

Küll oleks südantsoojendav kuulda, kuidas esimene õppetund läks. Ise ei tihanud tulla... :oops:
Elwing

Postby Tasariel » Friday, 14. Jan 2005, 22:51

Järgmine kord pead sellegipoolest tulema :)

Õppetund läks umbes nii, et kõigepealt rääkisin oma hääle ära Quenya ajaloo teemadel... ja siis üritasime veidi rõhuharjutusi teha... ehk siis andsin kõigile väikesed tekstijupid ja palusin neil seal sõnades rõhud ära märkida... tööde parandamise käigus sain ehk mina ise veidi targemaks, ülejäänud viis kohalolijat väga mitte kahjuks... Järgmine kord kavatsen natuke teistmoodi uuesti proovida.

Kuna ma pole kunagi tegelikult teisi õpetanud, eriti mitte sellisel teemal, siis oli väga imelik :wink:
Tasariel
Keegi teine

Postby Tasariel » Thursday, 27. Jan 2005, 00:09

Kellaaeg nihkus hilisemaks - nüüd kohtume neljapäeviti 18.30.
Tasariel
Keegi teine

Postby Elwing » Sunday, 13. Feb 2005, 15:23

Tasariel wrote:Kellaaeg nihkus hilisemaks - nüüd kohtume neljapäeviti 18.30.

Tere,
kas siis iga neljapäev? Pargi 8?
Olen sageli Tartust ära ja kindlasti ei saa püsivalt osaleda, aga ma imetlen inimesi, kes haldjakeeli tunnetavad-oskavad ja tahaks seda imetlust vahel väljendada, kooki tuua või midagi sellist... :D Ja lugupidavalt nurgas kuulata... :D
Elwing
Elwing

Postby Tasariel » Sunday, 13. Feb 2005, 18:24

Just. Kõige värskem info ja toimunud tundide konspekte Dragoni vastavas teemas: http://www.dragon.ee/foorum/viewtopic.php?t=5261
Tasariel
Keegi teine

Postby Tasariel » Monday, 07. Mar 2005, 20:11

[eneseupitus]Seoses nendesamade õppetundidega on võrku jõudnud või veel jõudmas üks väga konspektiivne konspekt. Aga sellegipoolest olen ma enda üle uhke.[/eneseupitus]
Tasariel
Keegi teine

Re: [Q] Quenya õpingud Tartus!

Postby Peregrin Took » Saturday, 21. Feb 2009, 16:38

*mää*
ise olen ka tartlane, kahju et varem ei sattunud liituma, oleks ka tulla saanud :D
Peregrin Took

Location: Keskmaa Ekspressi otseliin Tartu - Edoras - Suurkaeve - Veeäärne - Minas Tirith - Tartu

Return to Narn 'nin Edhil