Kus asub Sinu unistuste/mälestuste Maakond?

Siin peaksid idee poolest toimuma tulised vaidlused teemal "Kas Balrogil olid tiivad?" ja igasugust muud värki Tolkieni teoste teemal...

Moderator: Taltsutajad

Kus asub Sinu unistuste/mälestuste Maakond?

Postby Eruvyreth » Sunday, 08. Aug 2004, 18:36

Minu oma asub lapsepõlves. Läänemaal kus elas minu vanaema. Seal veetsin ma kõik oma koolivaheajad. Elasin keset ilusat loodust vabana kui lind taevas.
Eruvyreth
Välksu

Postby Nolwendil » Monday, 09. Aug 2004, 13:04

Ma arvan, et kuskil Lõuna-Eestis. Seal on mõnus kuppelmaastik, murused künkad, metsased nõlvad ja kenad järvekesed.
Nolwendil

Postby marek » Wednesday, 05. Jan 2005, 18:12

Sellist idülli pole veel kusagil kohanud.
Aga kui võtta ilus päikesepaisteline päev, suurem murulapp, palju maasikaid ja limonaadi, siis saaks üsna lähedase pildi küll :)
marek
Taevalik Taltsutaja

Postby Riion » Wednesday, 05. Jan 2005, 21:02

Minu unistustes.
riion.blogspot.com
Riion

Postby Celeborn » Wednesday, 05. Jan 2005, 23:06

Saadjärve ääres, peretuttavate suvilas. Nende aeda jookseb sisse allikas, millest on ehitatud lakkamatu läbivooluga kaev. Minu vaieldamatult lemmik koht. See on ühtlasi Maakond ja samas ka midagi haldjalikku. Eriti mõjuv on udune ilm Järveotsas(Saadjärve üks "supelrandadest") varasel hommikutunnil, kui luigepere kaldasse ujub. Järve ääres asuvast külast kostuvad koduloomade häälitsused, külarahva jutuvadin. Järve juurest tõusev kuppelmaastik ja sellel kappavad hobused. Kevad võiks juba kiiremini tulla...suvi ka.
"Sina, auväärne oled vist tõepoolest otsija, sest oma eesmärgi poole püüeldes ei näe Sa mõndagi, mis toimub otse Su silme all." Valgustunud Siddhartha oma endisele sõbrale Govindale
Celeborn

Postby Kuldmari » Sunday, 16. Jan 2005, 23:13

Hiiumaal, Kassaris.
Kugi Maakonnas ei olnud muidugi mere haisugi, aga see ei loe. Loeb see, mis tunne sees on:

lipata pool suve paljajalu ringi männimetsas, teeservadelt ja kadakate vahelt maasikaid ja muulukaid noppida, värskes heinas hullata ja kukerpallitada, hiilida salapära tundes ringi hämaral surnuaial, püüdlikult ja sirgeselgselt kruusateel paljaste jalataldade juurde teha ah-ma-olen-sellega-juba-nii-harjunud nägu.

Istuda tundide viisi mõnel kivil ja vahtida unistades kaugusesse, lärtsutada siidpehmes lombimudas, vedelda kõhuli rohus ja jälgida viinamäetigude mõtlikku teekonda, küpsetada köögis pannkooke ja juua teed, korjata metsa alt esimesi seeni, elada kõrge kuuse alla seatud onnis, õhtul põlluveeres liha ja lesta suitsutada.

Peita oma nägu kassiristiku pehmesse puhmasse ja teha metsmaasikakõrtest endale käe- ja kaelavõrusid; korjata hommikuti kastepiisku kortslehtede seest, hullata naabrite kutsikaga heinamaa kõrges rohus; istuda ja oodata, kuni lepatriinu su põlvele maandub...

Palun jätkake ise. Te teate ju küll, kuidas see on.
Punane Kardin
“Meeleheide on teie suurim vaenlane, kuna see hingab välja igast poorist,” ütleb Peta.
Kuldmari

Postby Riion » Monday, 17. Jan 2005, 19:40

Ma ei julge enam maja kõrval oleva kivil enam istuda. Kui meil müttab metsas karu, kes tuleb keset päeva naabri mesitaru rüüstama ja hundid, kes on viinud kõik küla koerad ära keti otsas.
riion.blogspot.com
Riion

Postby Violet » Sunday, 13. Jan 2008, 00:10

lapsepõlves siis kui vanaema veel elas(ta elas talus ning ma ei pidanud lillegi liigutama aga kõik muutus kui ta haigeks jäi)

mu lemmikkoht oli kruusaauk(see tuleneb sellest et mingil ajal oli sealt kruusa kaevandatud aga minu ajal oli see prügimägi) ning mulle meeldis sealt metsmaasikaid kojata ja mingeid ilusaid lilli korjata(ma ei mäleta milliseid nimeltkuid ükskord leidsin ma ühe varre purpurjat õit mille kohta kõik ütlesid et see on aäärmiselt haruldane(mul vedas et ma sain varre puhtalt ära murda) ja kuivatasin selle koos kipslillega ära ja nüüdseks on see tolmuks pudenenud)
enam ma inglistel ei käi sest vanaema valdus läks tädipoja kätte ja seal rikutakse kõik ära sõstra ja tikripõõsad ja õunapuud on peaaegu kõik mahavõetud 3-4 õunapuud on veel alles ja üldse ei tunne enam midagi ära
*crying*
do you know something about vampires?
Violet

Postby Gossamer » Thursday, 14. Feb 2008, 22:20

Ma mäletan et kui noorem olin, siis oli iga asi nii nagu ta olema pidi ja iga tunne väga ehtne... Lihtsalt mõnus oli... Praegu on aga kogu aeg nii kiire ja üks asi ajab teist taga. Siiski mõnikord külastab mind see meeldiv soe ja rahulolev tunne, et asjad on täpselt nii nagu nad olema peavad. "Minu Maakond" on olemas ja ma elan siin. Lihtsalt koguaeg ei ole ta nii ideaalne, kuid kui on siis kohe täiega.. Kui kogu aeg oldaks õnnelik, siis ei saa ju õnnehetkedest rõõmu tunda.
Gossamer

Postby Galadriel Maria » Friday, 18. Apr 2008, 11:43

Minu unistuste Maakond on minu kodu.Ma elan maal metsa ääres,pidevalt kõnnivad ümber maja igasugused metsloomad,lindude katkematu laul,roheline metsaalune ja vaikus.Sellest kohast paremat ei ole.
Kui Jumalat ei oleks, siis inimesed mõtleks ta välja.
Galadriel Maria

Re: Kus asub Sinu unistuste/mälestuste Maakond?

Postby Peregrin Took » Saturday, 21. Feb 2009, 16:42

Minul on kaks maakonda. Üks on Lõuna-Eestis, maal vanaema juures. Ei midagi erilist, vaid üks õunapuudesse mattunud aed, selle lähedal kamaluga võsasid, kaks jõge ja järv, pluss mitmed kuusemetsad. Majade, puude ja telefonipostide otsas on kurepead, suvi on nende plaginat täis. Kuid ikka Maakond. Aga teine on minu enda peas ja veel kordi täiuslikum.
Peregrin Took

Location: Keskmaa Ekspressi otseliin Tartu - Edoras - Suurkaeve - Veeäärne - Minas Tirith - Tartu

Return to Tule koda