Raamatuklubi X

Raamatutest. Fantaasia raamatutest.

Moderator: Taltsutajad

Raamatuklubi X

Postby Sprot » Friday, 29. Sep 2006, 12:59

Võtan endale volitused ning õigused välja kuulutada juubelihõnguline 10-s raamatuklubi.

Arutluseks pakuksin ma välja seeria, mida ise parasjagu loen ehk siis Ursula K. Le Guin "Meremaa".
  • "Meremaa Võlur",
  • "Atuani hauad",
  • "Kaugeim kallas",
  • ("Tehanu").

Viimase puhul ma veel mõtlen, et kas seda sisse võtta, kuna eesti keelde teda tõlgitud ei ole.
Ajaks on hetkel planeeritud Novembri teine pool. Täpsemad täpsustused järgnevad nii aja kui ka koha suhtes.

Arutlusteemad on praegu välja töötamisel, kuid kui kellegil tuleb mõni idee, siis ärge seda salajas hoidke ;)

Tänan tähelepanu eest, ning head lugemist!
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby marek » Friday, 29. Sep 2006, 16:00

"Tehanut" ei ole eesti keeles? Aga ometigi ma justkui mäletan, et lugesin seda Kuldmari käest saadud paljundatud raamatuna, mis oli täiesti eestikeelne. Sorry, kui eksin :wink:

Miks mitte lisada raamatute nimekirja ka "The Other Wind" (seeria viimane) ning lühijuttude kogumiku "Tales from Earthsea"...
marek
Taevalik Taltsutaja

Postby Sprot » Friday, 29. Sep 2006, 16:05

marek wrote:"Tehanut" ei ole eesti keeles? Aga ometigi ma justkui mäletan, et lugesin seda Kuldmari käest saadud paljundatud raamatuna, mis oli täiesti eestikeelne. Sorry, kui eksin :wink:

Miks mitte lisada raamatute nimekirja ka "The Other Wind" (seeria viimane) ning lühijuttude kogumiku "Tales from Earthsea"...

Tehanu on tõesti eestikeelsena olemas nagu avastasin ester.nlib.ee kasutades. Et see raamat võib tõesti arutlemist leida.

Eestikeelsenda vähemalt. "The Other Wind" on sama probleemiga mis lühijuttude kogumikud. Lähtun hetkel raamatutest, mida on eestikeeles saada raamatukogudes ning selleläbi kergemini kättesaadavad. Mis muidugi ei tähenda et inimesed ei võiks neid lugeda kui neil need ramatud on. Aga ütlen veelkord, et põhirõhk on neil 3 (4)-l raamatul.
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby Kuldmari » Friday, 29. Sep 2006, 16:46

Braavo, Kala!

Kas sa oloed mind märkamatult külastanud või öösiti mu unenägudes kõndinud? Just lõetasin Maamere seeria esimese nelja ülelugemise ning olen jõudnud juttude juurde. Praegugi vedeleb teine mul kotis, et töölt kodupoole sõites aeg põnevamalt veeta.

Mõttelugeja... jahh.
Punane Kardin
“Meeleheide on teie suurim vaenlane, kuna see hingab välja igast poorist,” ütleb Peta.
Kuldmari

Postby Sprot » Saturday, 18. Nov 2006, 00:23

Pean kahjuks teatama, et seoses õpingutega ei jätku mul hetkel aega antud üritust korraldada. Lükkan asja Jaanuari peale.

Loodan et te mu peale väga kurjad ei ole.
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby Oop » Sunday, 07. Jan 2007, 23:47

Millal jaanuar tuleb?
Kui keegi teab, kes laenas mult yrgammu Jordani WoTi esiköite, reetku ja öördagu. Varsti olen nõus pea eest tuhat forintit välja panema. Oli keski lyhemat kasvu naesterahvas, rahvuselt somnik.
Oop

Postby Sprot » Monday, 08. Jan 2007, 12:12

Jaanuar tuleb seeaasta ilmselt hilja..

edasilükkamatud ja vääramatud jõud on hõivanud minu kogu aja hetkel :(
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby Morgana » Thursday, 16. Aug 2007, 15:25

mitte ei mäleta, kas jaanuar sel aastal oli või ei :)

aga millal järgmine raamatuklubi tuleb?
unustad tihti, et hingepõhi on üks naise organismi iseärasusi, lausa tertsiaarne sootunnus.
Morgana
Kaamel

Postby Sprot » Thursday, 16. Aug 2007, 16:51

:oops: .. aegadega on olnud nii nagu nad on olnud

Ehk siis ei ole olnud lihtsallt aega korraldada.. Lisaks on olnud ka ruumide probleem
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby Mor-Draug » Thursday, 16. Aug 2007, 19:24

jäi ka silma see teema kuidagi juhuslikult ja kassanäe - Le Guin siin teemaks. Igatahes võiks asja ära teha küll.

Mitteteadjatele infoks niipalju, et 1-4 osa on eestikeeles välja antud, kuid saadaval vaevalt. 4. osa ennast anti mingi 200 eksemplari välja vist.
5. osa ja 6. osa (mida ma nimetan nii tinglikult - tegelikult andis Le Guin peale 5. osa välja veel novellikogumiku, mis räägib aegadest enne ja samal ajal Gedi - soovitan lugeda, sisaldab väga häid lühijutte Meremaa ajaloost jms.) on eesti suurematest raamatupoodidest saadaval ingliskeelsena.

mina oleks käsi, kui toimumisaeg poleks detsembri esimesse poolde (eksamid) või jaanuari esimesse poolde jääv (Inglismaal).
Mor-Draug
Ei maga

Postby Morgana » Friday, 31. Aug 2007, 11:10

ruumi saaks tervishoiumuuseumilt üürida 300 kr korra pealt või 100 kr tunnist. Ruumiks on klassiruum muuseumi tagaukse kõrval ja lubatud on kasutada veekeetjat kohvi tegemiseks, nõusid, vetsu. Soovitav kasutamisaeg pühapäeval 11-14, aga tulevad ka muud variandid kõne alla.
kas on huvi?
unustad tihti, et hingepõhi on üks naise organismi iseärasusi, lausa tertsiaarne sootunnus.
Morgana
Kaamel

Postby Morgana » Tuesday, 18. Sep 2007, 18:40

ei ole kellelgi paremat ideed?
Morgana
Kaamel

Postby Sprot » Wednesday, 19. Sep 2007, 07:43

Kusjuures olen mõelnud isegi antud teema peale. Et võiks küll. Aga nüüd on kuupäeva küsimus pigem. Oktoobri teisel poolel näen ma enda graafikus vabu pühapäevi. Kuidas on teiega?
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Postby Firiel » Wednesday, 19. Sep 2007, 10:23

ei ühtegi vaba pühapäeva oktoobri lõpus, vähemalt praeguse seisuga. Aga teadupärast on mul vabade nädalavahetustega üldse keeruline.
sinisel taeval
kalliskivina särab
luikede rivi.
Firiel
Projektijuht

Postby GrimReaper » Wednesday, 19. Sep 2007, 20:58

vabam alles novembrist.
Mu arvamus võib olla muutunud, kuid mitte fakt, et mul on õigus.
GrimReaper
Totude Taltsutaja

Postby Morgana » Tuesday, 01. Apr 2008, 20:47

novembergi on ammu läbi.

raamatuklubist tunnen puudust.
pakun enda juures pleissi, kui mujal ei leia. häid lambaid pidi palju mahtuma

või pole kellelgi aega lugedagi olnud?
Morgana
Kaamel

Postby Sprot » Wednesday, 02. Apr 2008, 10:10

Lugemiseks veel jõuab aega näpistada aga klubi korraldamisega lihtsalt ei ole olnud aega. Minu poolsed vabandused.
<*)))><{ Hall Kardin
Sprot
Aasta Konserv

Next

Return to Raamatukogu