Somnium Mirabile reeglistik

Tutvu Somnium Mirabile reeglitega, loe foorumite kohta teateid, küsi oma küsimused ning tee ise ettepanekuid. Seoses spämmiga peab nüüdsest ka siia kirjutamiseks ennast sisse logima.

Moderator: Taltsutajad

Somnium Mirabile reeglistik

Postby Sirell » Sunday, 09. Feb 2003, 17:46

Ehkki enamus kasutajaid on juba loomulikust intelligentsist teatud käitumistavad kasutusele võtnud, leidub ka neid, kellele tasuks meenutada mõningaid lihtsaid reegleid:
  • Igaühel on õigus oma arvamusele.
  • SoM'i keel on eesti keel, nii et kasutagem ära võimalust oma mõtteid just selles keeles avaldada.
  • Ärgem kirjutagem rämpskirju. Kirjad sisuga "nujah", "mhmmm", "on ta jaaa" jne. on mõttetud ja seega kustutakse ära. Pideva "spämmimise" puhul oleme sunnitud kaaluma kasutaja keelustamist. Eramõttevahetused pidada palun isiklike teadete teel.
  • Keelatud on vägivaldse, pornograafilise ja ahistava sisuga kirjad ja pildid. Samuti on selline sisu keelatud isiklikes teadetes.
  • Kõik teemad sobigu foorumisse ja kõik kirjad teemasse.
  • SoM'is kehtib üldine netikett, seega ei vaadata hea pilguga KARJUMISELE, grimassidega liialdamisele :lol: :oops: :oops: :roll: :roll: :x :? :D :twisted: :idea: :twisted: ja üleliigsele kirjavahemärkide kasutamisele!!!!!!!!!!!!!!?????? Kirja mõttest saab tihti paremini aru ilma selliste segavate teguriteta.
  • Mitme kasutajakonto omamine on keelatud, v.a. mõjuvatel põhjustel. (nt. kahestunud isiksus)
  • Kasutajakontod, mis on loodud kommertslike veebilehtede reklaamimiseks, kustutatakse esimesel võimalusel.
  • Kui sulle tundub, et mõni kasutaja on sind ahistanud või raskelt Somnium Mirabile teiste reeglite vastu eksinud, siis palun anna sellest valitsejale teada isikliku teate teel. Kirja sisuks võiks olla vabas vormis jutustus teemal "Mida ta mulle halba on teinud" või "Kas selline käitumine on lubatud?"

Sirell ja Tasariel
Last edited by Sirell on Friday, 13. May 2005, 10:04, edited 12 times in total.
User avatar
Sirell
Valitseja
 
Posts: 489
Joined: Friday, 13. Dec 2002, 17:15
Location: Tallinn

Postby Sirell » Saturday, 05. Apr 2003, 21:20

Arvan, et oleks õige aeg inimestele meenutada, et nad saavad enamus foorumites oma kirju ise muuta ja kustutada. Muutmise koha pealt on erandiks mängude foorum.
Peale selle imestan natuke selle "Ah, ei ole mõtet selle kirja pärast uut teemat teha" suhtumise üle. Kui kiri ikka vanasse teemasse ei sobi ja ei sobi ka ühegi teise foorumi teema alla, siis tehke uus teema. Kui see väga tormilise vastukaja osaliseks ei lange või koosnebki ainult ühest küsimusest, mis vastust tahab saada, siis langeb ta lihtsalt aegade hämarusse kui ennast ammendanud teema. Või on kellelgi vastuväiteid?
Sirella
User avatar
Sirell
Valitseja
 
Posts: 489
Joined: Friday, 13. Dec 2002, 17:15
Location: Tallinn

Postby sandaal » Monday, 07. Apr 2003, 12:17

Jutt täiesti õige. Palju väikesid teemasid on märksa parem jälgida, kui mingit mitmekümne lehekülje pikkust lohe. Aga mis mina siin ikka kobisen, ise polegi ühtegi teemat postitanud.
"Olgu vigastused ja surmasõit!", ütles Aleksei Aleksejevits ja surus omal keelega suurest erutusest kaks esihammast välja.
sandaal
 
Posts: 118
Joined: Friday, 07. Feb 2003, 20:39

Postby Evenstar » Monday, 07. Apr 2003, 12:48

Sellistel teemadel kus jutt on sujuvalt üle läinud uuele teemale tulex nimi ära vahetada, mitte kirju kustutada ja põhjendada oma tööd sellega et oli räige offtopic...

Sandaalile: Ega selliseid teemasid meil veel ei olegi kus juttu on mitmekümne lehekülje ulatuses, väljaarvatud sõnamäng :lol:
Sest nõndapalju asju veel
on nägemata mul,
eks lõhna igal kevadel
ju isemoodi muld.
User avatar
Evenstar
 
Posts: 567
Joined: Monday, 03. Feb 2003, 22:03
Location: Somewhere in Nowhere

Postby Sirell » Monday, 07. Apr 2003, 17:51

Ma tahaks loota, et selliseid teemasid, kus jutt sujuvalt edasi areneb, ei kustutatagi ära. Hea mõttega, aga teemast mööda kirjadest tehakse pigem uus teema. Kui aga Evenstar ja Dru hakkavad suvalise teema all oma kinga numbrist rääkima, siis arvan küll, et taltsutajad võivad selle vabalt ära kustutada. See nimelt ongi "räige offtopic". Peale selle ei arva ma, et taltsutajad peaksid väga palju oma aega korra loomise peale kulutama. Iga somniumlane võiks ju ikka ise ka mõelda selle peale, kuidas teistele mugavam.
Sirella
User avatar
Sirell
Valitseja
 
Posts: 489
Joined: Friday, 13. Dec 2002, 17:15
Location: Tallinn

Postby Sirell » Tuesday, 28. Sep 2004, 17:31

Uuendatud
Sirella
User avatar
Sirell
Valitseja
 
Posts: 489
Joined: Friday, 13. Dec 2002, 17:15
Location: Tallinn


Return to Teadetetahvel

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron