DRAGON.EE ·  KESKMAA ORDU ·  LARP.EE ·  RPG BLOGID ·  SOMNIUM MIRABILE ·  VG KLUBI
 
Somnium Mirabile      Somnium Mirabile
ESILEHT ·  KKK ·  JUTUTUBA ·  FOORUM ·  GALERII ·  RAAMATUKOGU ·  VIITED ·  SOMNIA
Logi sisse
KKK

VÄÄRILISED VASTUSED VÄÄRILISTELE KÜSIMUSTELE

Kes või mis on somnikud?
Kuidas on lugu sisselogimise ja kirjapanekuga?
Kes on valitsejad ja taltsutajad?
Milliseid seadeid ma ise muuta saan?
Kirjade postitamise spetsiifika
Kuidas kujundada oma postitusi?
Teemade liikidest
Kasutajagruppidest
Isiklikest teadetest

Kes või mis on somnikud?

Somnikud on Somnium Mirabile foorumi pühendunumad kasutajad, kes lisaks sellele on käinud ka meie kokkutuleku(te)l - umbes niimoodi võiks kõlada kuiv raamatudefinitsioon. Aga selle definitsiooni järgi somnikuid määratlema hakata ei ole sugugi lihtne. Sest kuidas defineerida "aktiivset kirjutamist foorumis"? Ja kas tuleks teha vahet SoMi ametlike ja mitteametlike kokkusaamiste vahel? Tõsi on see, et kogu sellest ebamäärasest somnikute massist eraldub üks väiksem osa, kes ennast ilmselt reaalselt ilma mingite süümepiinadeta julgeb somnikuteks kutsuda (lasta). Meid on nii umbes kümneringis või natuke üle/alla selle, olenevalt päevast ja kellaajast, ja siinkohal ei taha ma ka mingeid nimesid üles loendama hakata. Eks asjaosalised ise teavad.


Kuidas on lugu sisselogimise ja kirjapanekuga?

Asi on nõnda, et foorumisse kirjutamiseks (igale poole v.a Teadetetahvlile) peaks end ikkagi kirja panema. Kui see on tehtud, saadetakse sulle meil sinu antud aadressile, mis on vajalik konto aktiveerimiseks. (Kui selline meil sinuni ei jõua, siis oled ehk sisestanud vale meiliaadressi. Kui selles pole probleem, siis võta ühendust valitsejatega.) Seejärel saad oma salasõnaga sisse logida, mis annab sulle ligipääsu foorumi teemadele (ja näiteks saad kasutada avatare, saata teistele kasutajatele isiklikke teateid ja neid ise vastu võtta, kuuluda kitsamatesse eriõigustega kasutajagruppidesse) ja pildigaleriile. Igati mõistlik mõte seega, ning võtab pealegi aega ainult mõned minutid ning ei ole üldjuhul sugugi keeruline.
Kui sisselogimine peaks mingil põhjusel ebaõnnestuma, võib sel olla mitmeid põhjuseid: ehk on sind näiteks SoMist välja visatud? (kõike võib ju juhtuda, eksole) Sellisel juhul ära häbene valitsejatelt põhjust küsida, kui see sulle saladuseks on jäänud. Üldjuhul on aga tõenäolisem see, et oled sisestanud vale kasutajanime ja/või salasõna. Kontrolli ikka igaks juhuks üle. Kui juhtub, et oled oma salasõna unustanud, siis ei ole vaja paanitseda. Rahu! Vana salasõna ei saa küll taastada, kuid see-eest määratakse sulle uus - vajuta sisselogimise lehel lingile "Ma unustasin oma salasõna!" ning järgi instruktsioone. Ja kui ka selles pole probleem, siis võta lihtsalt valitsejatega ühendust, ehk on hoopis nemad mingi vea teinud.
Kui oled ennast kunagi varasematel aegadel kirja pannud aga pole ühtegi kirja postitanud, siis võib juhtuda, et valitseja on vahepeal sinu konto kustutanud. Palume seda mitte pahaks panna - kui tekib tahtmine SoMis aktiivsemalt tegeleda, siis pane ennast lihtsalt uuesti kirja ja sukeldu Somnium Mirabile imelisse maailma!
Oma isiklikust arvutist SoMis käies soovid sa ehk, et ei peaks iga kord uuesti sisse logima - selleks märgista sisselogimisel kast "Logi igal külastamisel automaatselt sisse". Kui aga soovid, et keegi kõrvaline isik sinu nime all ei esineks, jäta see märgistamata (eriti siis, kui kasutad avalikku arvutit, nagu näiteks raamatukogus, internetikohvikus või koolis).


Kes on valitsejad ja taltsutajad?

Valitsejad on suurimate õigustega isikud www.fantaasia.planet.ee lehel. Nad kontrollivad kõiki foorumi töötamise tahke, mis sisaldab õiguste määramist ja piiramist, kasutajagruppide loomist, taltsutajate määramist jne. Samuti on neil kõikides foorumites täielik taltsutamisõigus.
Taltsutajate töö on foorumielu igapäevase kulgemise jälgimine. Foorumis, mida nad taltsutavad, on neil õigus postitatud kirjade sisu muuta või neid kustutada; sulgeda, avada, tõsta, kustutada või jagada teemasid. Tavaliselt on taltsutajaid vaja selleks, et kasutajad püsiksid teema piirides ning ei postitaks pahatahtlikku või solvavat teksti.


Milliseid seadeid ma ise muuta saan?

Kui oled end kirja pannud, siis vajutades linki "kasutajakirjeldus", saad teha nii mõndagi huvitavat. Näiteks saad sa muuta foorumi aja oma ajavööndile vastavaks, kui see peaks millegipärast sellest erinema. Ja tuleks meeles pidada, et foorumi ajavööndid ei arvesta suveaega. Mis puutub foorumi keeltesse, siis hetkel on valida eesti ja inglise keele vahel, aga kui sul tekib vajadus mõne muu keele järele, siis alusta aga julgelt valitsejatega läbirääkimisi! Lisaks nimele on sul võimalus end foorumis tutvustada väikese pildi ehk avatari abil. Lisaks nimele ja pildile võib sul SoMis olla ka tiitel, kuid see on asi, mis tuleb (kas hea või halvaga) ära teenida, ise seda muuta ei saa. Tiitel on üldiselt näha teemades sinu kasutajanime all. Kui sellest kõigest on veel vähe (ja statistika ütleb, et tihti on), siis saad endale luua allkirja, mida saad lisada kõikide oma kirjade lõppu. Kui sul tekib tahtmine oma foorumisolekut teiste kasutajate eest varjata, siis vali oma isiksuse kirjelduses variant "Ära anna teistele teada, et viibid hetkel siin" - sellisel juhul näevad kõik peale valitsejate sind foorumis peidetud kasutajana.


Kirjade postitamise spetsiifika

Foorumis teema alustamiseks vajuta kas alafoorumi või teema lehel vastavat nuppu "uus teema". Üldjuhul pead sa selleks olema end kirja pannud, erandiks on "Teadetetahvli" foorum, kus saavad teemat alustada ka külalised. Lehe all vasakul nurgas on alati ka kirjas, millised õigused sul antud foorumis on. Iseenda poolt postitatud kirju saad sa ka muuta või kustutada (selleks on kirja juures vastavad nupud). Kui keegi on juba sellele kirjale vastanud, siis ilmub kirja teksti alla väike teade, kus on kirjas postituse muutmise kordade arv. See tekst ei ilmu juhul kui kirja muutis kas taltsutaja või valitseja (nad peaksid jätma teate, mis ütleb mida nad muutsid ja miks). Tavakasutajad ei saa kustutada kirju, millele on vastatud.
Uut teemat võib alustada ka küsitlusena. Küsitluse vastusevariante saad lisada teema alustamise põhiosa all. (Kui sa sellist kohta ei näe, siis ei ole sul ilmselt õigust küsitlusi alustada.) Sa pead sisestama küsitluse küsimuse ning vähemalt kaks vastusevarianti (selleks sisesta vastusevariant ja vajuta nupule Lisa vastusevariant. Sa saad määrata ka küsitluse kestuse aja, kusjuures 0 on igavene küsitlus. Vastusevariantide maksimaalne arv on 13. Nagu kirju, saab ka küsitlust muuta ainult selle alustaja, taltsutaja või valitseja. Küsitluse muutmiseks vajuta vastavat nuppu teema esimese kirja juures (millega küsitlus alati seotud on). Kui keegi ei ole veel küsitluses osalenud, siis saab kasutaja selle kustutada või seda muuta, kui aga inimesed on juba osalenud, siis saavad küsitlust kustutada või muuta ainult taltsutajad või valitsejad. See on vajalik selleks, et takistada inimesi vastusevariantide muutmise teel küsitluse ajal tulemusi võltsimast. Küsitlustes saavad osaleda ainult kirja pandud kasutajad (et jällegi tagada tulemuste ausust).
Somnium Mirabiles on foorumeid, mis ei ole tavakasutajatele nähtavad või siis ei saa nad sinna kirjutada, kuna need on mõeldud spetsiifilisemate teemavaldkondade jaoks. Kui sul tekib sellega seoses mingeid küsimusi, siis võta ühendust valitsejatega.


Kuidas kujundada oma postitusi?

SoMis saab kasutada BBCode'i, mis on HTML-i teostusviis, kus sildid asuvad kandilistes sulgudes ( [ siis ], mitte < siis > ) - et rohkem teavet saada, vaata BBCode-i tutvustust, mille leiad ka kirja postitamise lehelt. HTML ei ole lubatud.
Grimassid, tuntud ka emotikonide nime all, on väikesed pildid, mida saab kasutada tunnete väljendamiseks sisestades lühikese koodi, näiteks :) tähendab õnnelikku, :( tähendab kurba. Grimasside täielikku nimekirja saad näha kirja postitades. Püüa grimassidega siiski mitte liialdada, nad võivad muuta kirja loetamatuks ja taltsutaja võib otsustada nad eemaldada või kogu kirja kustutada.


Teemade liikidest

Kleepekad ja teadanded on üldjuhul lihtsalt teemad, mis sisaldavad kasutajatele olulist teavet ja mida seetõttu on soovitav läbi lugeda. Nende spetsiifika on see, et nad asuvad alati foorumis kõige alguses. Kleepekaid võivad teha taltsutajad, teadanded on puhtalt valitsejate pärusmaa. Suletud teemadesse ei ole võimalik rohkem kirju postitada ning teema sulgemisel lõpeb küsitlus automaatselt. Teemasid sulgevad kas taltsutajad või valitsejad.


Kasutajagruppidest

Ümarlaua valitsejad saavad kasutajaid erinevatesse gruppidesse jaotada. Iga kasutaja võib kuuluda mitmesse erinevasse gruppi ning igal grupil võivad olla erinevad ligipääsuvõimalused. Gruppide nimekirja näed, kui vajutad lehe ülaservas lingile "Grupid". Mitte kõik neist ei ole avatud ligipääsuga, mõned on suletud grupid ja mõnel on lausa peidetud liikmeskond. Kui grupp on avatud, siis võid saata oma sooviavalduse liitumiseks vajutades vastavat linki. Kasutajagrupi taltsutaja peab sinu sooviavalduse rahuldama. On võimalik, et ta tahab teada sinu liitumissoovi põhjust. Palun ära tüüta grupi taltsutajat, kui ta ei täida sinu soovi, tal on selleks omad põhjused (ja need on kindlasti väga head ;)). Kasutajagruppe loovad ja taltsutajaid määravad valitsejad. Kui sa oled huvitatud grupi loomisest, siis peaksid ühendust võtma valitsejatega.


Isiklikest teadetest

Isiklike teadete saatmiseks ja vastuvõtmiseks pead sa olema end kasutajana kirja pannud. Kui juhtub, et sa siiski millegipärast ei saa teateid saata, siis (juhul kui sa ikka oled sisse logitud) võib põhjus olla ka see, et valitsejad on keelustanud kas kogu foorumil või siis ainult sinul teadete saatmise. Kui tegemist on viimase juhuga, siis ära häbene valitsejatelt selle põhjust küsimast. Kui keegi saadab sulle soovimatuid (näiteks ebaviisakaid või -sündsaid vmt) isiklikke teateid, siis peaksid sa saatma valitsejatele sellekohase e-posti koos sulle saadetud kirja koopiaga. Kindlasti peaks kirjas sisalduma päis, kus on kirjas ebaviisaka postitaja andmed. valitsejad võivad kasutajal isiklike teadete saatmise ära keelata.


 TAGASI ÜLES KONTAKT